Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy “na niby“ przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista, właściwie akcentowana. Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje. Zabawy “na niby” uczą dziecko cieszyć się i smucić, dostrzegać dobro i zło.
Alpakoterapia
Alpakoterapia, celem zajęć jest poprawa funkcjonowania dziecka w sferze społecznej, emocjonalnej, poznawczej i fizycznej. Podczas zajęć maluszki, pod czujnym okiem terapeuty, karmią, przytulają i głaskają alpaki. Kontakt z alpakami wspomaga budowanie pewności siebie i pozwala nawet najbardziej skrytym dzieciom otworzyć się na świat.
Dogoterapia
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów dogoterapii z udziałem odpowiednio przeszkolonych psów. Obecność psa wpływa na poprawę nastroju, oswaja z dotykiem, daje poczucie bezpieczeństwa, wspomaga rozwój słuchu, wzroku, ćwiczy koncentrację, a także pozwala przełamać lęk przed psami.
Zajęcia logopedyczne
Terapia logopedyczna to zajęcia, które mają na celu skorygowanie nieprawidłowości w porozumiewaniu się. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój mowy dziecka.
Gordonki
Zajęcia gordonowskie, w ogromnym uproszczeniu, stanowią rodzaj zajęć, których celem jest nie tylko uwrażliwienie na dźwięki i muzykę, ale również zwiększenie płynności mowy oraz poprawa dykcji maluchów. Dzieci ćwiczą wyobraźnię i kreatywność, doskonalą koordynację ruchową, rozwijają mowę i umiejętności społeczne.
Zajęcia muzyczno-taneczne
Zabawy muzyczno-taneczne spełniają ważną rolę w poszczególnych etapach rozwoju dziecka, kształtując sprawność, koordynację ruchów i orientację przestrzenną. Taniec to świetna forma ćwiczeń, która promuje również kreatywność i wyrażanie siebie oraz może pomóc w budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości. Taniec niweluje skutki fizycznego zmęczenia, zmniejsza stres i napięcie.
Zajęcia sensoryczne
Choć czasem wiążą się z plamami i bałaganem, zapewniają wyjątkowe odczucia, jakich nie dadzą nawet najlepsze gotowe zabawki. Zabawy sensoryczne stymulują rozwój zmysłów, wpływają na umiejętności motoryczne – dużą i małą motorykę. Wspierają też rozwój poznawczy, w tym koncentrację uwagi, pamięć i myślenie.
Język angielski
Przede wszystkim, nauka mówienia w języku angielskim ma bardzo dobry wpływ na pracę mózgu naszego dziecka. Uczenie się nowego słownictwa poprawi bowiem zdolności pamięciowe malucha i poszerzy jego wyobraźnię. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim to także duża inwestycja na przyszłość naszego dziecka.